Ugrás a tartalomra
AI Job Stats

Betonozók, vasbetonszerelők és hasonló foglalkozásúak

Nem kitettKitettségi fokozat (ILO 2025)

Az ILO értékelése szerint a szakma feladatai közül kevés végezhető generatív AI-val, vagy a pontszámok annyira szétszórtak, hogy a szakma nem éri el az 1. fokozatot — a munka lényegét a generatív AI érdemben nem veszi át.

A kitettség nem munkahely-megszűnés: azt mutatja, a feladatok mekkora részét tudná ma elvégezni a generatív AI. Hogy ebből átalakulás, termelékenység-növekedés vagy leépítés lesz, az a cégeken, a szabályozáson és rajtad is múlik.

Kitettségi pontszám
10/ 100 · ±3
050100
Az összes szakma átlaga: 30

0 = a szakma feladatait a mai generatív AI egyáltalán nem tudja elvégezni, 100 = mindet teljesen. A halvány sáv a feladatok közötti szórás.

Számold ki a saját pontszámodat ↓
Változás 2023 óta
+1
2023-as besorolás
Nem érintett

Mit érdemes tenni?

Az AI-elemzés ehhez a szakmához még készül — a háttérfolyamat naponta néhány szakmát dolgoz fel.

Feladatonként

Az ILO a szakma minden feladatát külön pontozta, két AI-modell (GPT-4o és Gemini) pontszámának átlagaként. A halvány sáv a két modell pontszáma közötti tartomány, a pötty az ILO végső pontszáma (néhány feladatnál a szakértői felülvizsgálat a sávon kívülre tette).

A feladatok leírása az ILO eredeti, angol nyelvű szövege.

  • Making shuttering or assembling prefabricated forms for moulding concrete14
  • Constructing and repairing reinforced concrete floors, walls, tanks, silos and other concrete structures12
  • Finishing and smoothing surfaces of concrete structures9
  • Cementing openings in walls or casings for wells9
  • Applying a durable, smooth surfacing composed of cement, sand pigment and marble particles to floors, known as a terrazzo finish8

Mennyire érint téged?

Minden munkahely más: jelöld meg, ezek közül a feladatok közül mit és mennyit csinálsz, és kiszámoljuk a saját, munkaidővel súlyozott pontszámodat.

Feladatonként: nem csinálom · néha · a munkám nagy része.

  • Making shuttering or assembling prefabricated forms for moulding concrete(14)
  • Constructing and repairing reinforced concrete floors, walls, tanks, silos and other concrete structures(12)
  • Finishing and smoothing surfaces of concrete structures(9)
  • Cementing openings in walls or casings for wells(9)
  • Applying a durable, smooth surfacing composed of cement, sand pigment and marble particles to floors, known as a terrazzo finish(8)
A te becsült kitettségi pontszámod
10/ 100

Pont a szakma átlagán vagy. (A szakma pontszáma: 10.)

A munkaidőd kb. 0%-a megy erősen kitett (≥ 50 pontos) feladatokra.

Ezeket érinti leginkább
  • • Making shuttering or assembling prefabricated forms for moulding concrete
  • • Constructing and repairing reinforced concrete floors, walls, tanks, silos and other concrete structures
Ezek maradnak leginkább emberiek
  • • Applying a durable, smooth surfacing composed of cement, sand pigment and marble particles to floors, known as a terrazzo finish
  • • Cementing openings in walls or casings for wells

Becslés az ILO feladat-pontszámaiból. Minden a böngésződben számolódik, semmit nem küldünk el és nem tárolunk.

Hányan dolgoznak ebben a szakmacsoportban?

A szakmacsoport (Építőipari és hasonló foglalkozások, kivéve a villanyszerelőket) aránya a foglalkoztatottakon belül, országonként (Eurostat, ISCO 2 jegy — 4-jegyű bontás országonként nem nyilvános).

Építőipari és hasonló foglalkozások, kivéve a villanyszerelőket
Táblázat nézet
OrszágÉpítőipari és hasonló foglalkozások, kivéve a villanyszerelőket
Románia5,9% · 451 ezer fő · 2025
Ciprus5,3% · 27 ezer fő · 2025
Lengyelország5,3% · 907 ezer fő · 2025
Észtország5,1% · 36 ezer fő · 2025
Málta5,1% · 17 ezer fő · 2025
Csehország4,8% · 250 ezer fő · 2025
Spanyolország4,6% · 1014 ezer fő · 2025
Olaszország4,3% · 1043 ezer fő · 2025
Portugália4,3% · 224 ezer fő · 2025
Litvánia4,3% · 62 ezer fő · 2025
Izland4,2% · 9 ezer fő · 2025
Ausztria4,1% · 182 ezer fő · 2025
Magyarország3,9% · 182 ezer fő · 2025
Szlovákia3,8% · 100 ezer fő · 2025
Szlovénia3,8% · 38 ezer fő · 2025
Finnország3,6% · 93 ezer fő · 2025
Belgium3,5% · 182 ezer fő · 2025
Norvégia3,5% · 100 ezer fő · 2025
Bulgária3,4% · 101 ezer fő · 2025
Svédország3,4% · 181 ezer fő · 2025
Görögország3,4% · 145 ezer fő · 2025
Franciaország3,2% · 946 ezer fő · 2025
Lettország3,2% · 28 ezer fő · 2025
Svájc3,0% · 146 ezer fő · 2025
Horvátország2,9% · 49 ezer fő · 2025
Dánia2,8% · 86 ezer fő · 2025
Írország2,8% · 78 ezer fő · 2025
Egyesült Királyság2,6% · 891 ezer fő · 2025
Németország2,4% · 1030 ezer fő · 2025
Hollandia2,4% · 238 ezer fő · 2025
7,69 millió
Építőipari és hasonló foglalkozások, kivéve a villanyszerelőket — EU27
Eurostat · 2025
3,7%
a foglalkoztatottakon belül (EU27)

Mennyit keresnek?

Átlagos bruttó havi kereset a foglalkozási főcsoportban (Szakképzettséget igénylő ipari foglalkozások). A Eurostat bérfelmérése csak 1 jegyen közöl foglalkozás szerinti bért, ezért ez a szakma tágabb csoportja. 10 fősnél nagyobb cégek, 2022.

2364 EUR
Átlag az EU-ban (bruttó/hó)
−18% az összes foglalkozás átlagához képest
425 855 Ft
Átlag itthon (bruttó/hó) · Magyarország
−11% az összes foglalkozás átlagához képest

Országonként, vásárlóerő-paritáson (PPS/hó), így a különböző árszintű országok összevethetők.

  1. Svájc4098
  2. Izland3826
  3. Dánia3666
  4. Norvégia3260
  5. Belgium2979
  6. Németország2859
  7. Luxemburg2760
  8. Svédország2733
  9. Hollandia2717
  10. Ausztria2715
  11. Finnország2711
  12. EU272364
  13. Olaszország2314
  14. Írország2200
  15. Spanyolország2124
  16. Franciaország2122
  17. Málta2032
  18. Szlovénia2012
  19. Litvánia2008
  20. Görögország1799
  21. Észtország1795
  22. Lengyelország1787
  23. Csehország1781
  24. Ciprus1751
  25. Románia1734
  26. Magyarország1684
  27. Lettország1680
  28. Szlovákia1672
  29. Horvátország1505
  30. Portugália1285
  31. Bulgária1217

Forrás: Eurostat Structure of Earnings Survey (earn_ses22_21), négyévente. Az Egyesült Királyság nem szerepel a felmérésben.

Kilátás 2035-ig

A szakmacsoport (Építőipari és hasonló foglalkozások, kivéve a villanyszerelőket) foglalkoztatottsága a Cedefop 2026-os előrejelzése szerint.

150200141201520192023202720312035

ezer fő · Cedefop Skills Forecast 2026 · 2026–2035: előrejelzés

−18,9%
Változás 2025→2035
−33 ezer
Bővülés
46 ezer
Pótlási igény
13 ezer
Várható nyitás összesen

A pótlási igény a nyugdíjba vonulók és pályaelhagyók helye — zsugorodó szakmában is lehet sok álláshely.

Rokon szakmák

Források: ILO WP140 (2025) · Eurostat lfsa_egai2d · Cedefop Skills Forecast 2026 · WEF Future of Jobs 2025 · ESCO. A kitettségi pontszám azt méri, a szakma feladatainak mekkora része végezhető el generatív AI-val — nem azt, hogy a munkahely megszűnik. Tájékoztató jellegű, nem pályatanácsadás. Hogyan számoljuk?